دفتر مشق
اللهم عجل لولیك الفرج

                                      

امروز یک نفر از من خواست که یک مطلب براش آماده کنم با این موضوع « اگر سه روز فرصت داشتید ببینید چه چیزهایی رو می دیدید؟ »

ازش پرسیدم خودت بهش فکر کردی؟

در کمال ناباوری این جواب رو شنیدم : « معلم گفته سرچ کنید اماده است بیارید!!!»

باورش برای من سخت بود که حتی به این موضوع فکر نکرده بود.

در جستجوهای که انجام دادم به زندگی نویسنده آمریکایی « هلن کلر» رسیدم که در 18 ماهگی نابینا و ناشنوا شده بود. مسلم است کسی که از نعمت دیدن محروم بوده وقتی که فرصت دیدن پیدا کند با حرص و طمع وصف ناشدنی به همه چیز نگاه می کنه و می خواهد هر چه ندیده بوده را ببیند.

اما من و شما که همیشه این نعمت بزرگ رو داشتیم و بی تفاوت از ارزش او بودیم اگر امروز بهمون بگن تا سه روز دیگر بینایی مون رو از دست می دیم چه می کنیم؟

1.گریه می کنیم و غم و غصه می خوریم که چرا ؟؟؟

2. نهایت استفاده رو از این سه روز می بریم؟

3. بیشتر به چه چیزهای نگاه می کنیم و تصویرشون رو در خاطرمون حک می کنیم؟

بهش فکر کنید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 12 آبان 1394 توسط اسلامی

شروع مدرسه و وارد شدن دانش آموزان کلاس اولی به مدرسه یک تغییر بزرگ در زندگی است. این تغییر دنیایی کودکان رو عوض میکنه و تاثیرهای زیادی نیز بر روی زندگی خانوادگی آنها داره.

کودکانی که تا قبل از مدرسه رفتن برای بازی و تماشای تلوزیون و بازی های کامپیوتری مانعی نداشتند با شروع مدارس باید مشق بنویسند و تمرین کنند و زمانی را به جای بازی و تلوزیون دیدن صرف کارهای جدید کنند.

بعضی از کودکان با شرایط جدید مشکلی ندارند و راحت با این وضع کنار می آید اما تعدادی از کودکان برایشان قابل قبول نیست.

در این زمینه توجه دوستان را به مقاله ای که در ادامه می آید جلب می کنیم.

                                 

چند راه ساده برای از بین بردن عادت تلویزیون تماشا کردن در کودکان

کارشناسان چند راه کمکی برای کودکانی که وقت زیادی را در جلوی تلویزیون میگذارنند پیشنهاد میکنند.

عادت تماشا کردن:

اجازه دادن به کودک برای این که در دام تلویزیون گرفتار شود آسان است، ابتدا به او اجازه میدهید که هنگام بازگشت از مدرسه با یک کارتون خستگی خود را در کند. سپس به او اجازه میدهید در حالی که شام را آماده میکنید به تماشای تلویزیون ادامه دهد. کودکان آمریکایی به طور متوسط 4 ساعت در روز تلویزیون تماشا میکنند. در حالی که پزشکان توصیه میکنند کودکان حداکثر 2ساعت در روز تلویزیون تماشا کنند. تلویزیون اثر زیادی بر اغلب بچههای مدرسهای دارد و تفریح بدون تلاشی را که مشتاق آن هستند برایشان فراهم میکند. تا سن مدرسه کودکان میتوانند به روی آن چه که تماشا میکنند کنترل داشته باشند. و به وسیله تلویزیون درباره جهان یاد بگیرند، اما لازم و ضروری است که والدین، هم بر محتوا و هم بر میزان تماشای تلویزیون کودکانشان نظارت داشته باشند.

علت این است:

کودکان در سالهای اولیه دبستان، توانایی نظم بخشیدن به عادات تماشا کردن خود را ندارند و کودکی که دائماً تلویزیون تماشا میکند شانس ورزش کردن، اجتماعی شدن، مطالعه و بازی کردن را از دست میدهد. مطالعات متعددی نشان داده است که کودکان خردسالی که خیلی زیاد تلویزیون تماشا میکنند با تکالیف مدرسه در کشمکش هستند و احتمال این که رفتار پرخاشگرایانه داشته باشند بیشتر است و بیش از بچههایی که زیاد تلویزیون تماشا نمیکنند اضافه وزن پیدا میکنند. آیا میخواهید عادت تلویزیون تماشا کردن کودک خود را کنترل کنید؟ هفت راهکار وجود دارد که ممکن است تا به حال امتحان نکرده باشید.ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 آبان 1394 توسط اسلامی

با سلام

امسال ی کلاس اولی داریم.

نازی خانم دختر کوچولوی عزیز و دوست داشتنی ما کلاس اول ابتدایی هست و علاقه زیادی به من و موبایلم و لپ تاپم داره

من می خواهم از این علاقه استفاده کنم و توی درس ها بهش کمک کنم اما روش تدریس ها خیلی فرق کرده و البته ناآشنا بودن من با شیوه های آموزشی که معلمش به کار می بره ممکنه باعث مشکل بشه و این خانم کوچولو دچار سردرگمی بشه برای همین توی اینترنت جستجو کردم و چند مورد آموزشی دیدم که ترجیح دادم با ذکر منبع در اختیار سایر دوستان هم قرار بدم.


                                                            

                                                                  

 

منبع : http://faridbagherzadeh.blogfa.com
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 7 آبان 1394 توسط اسلامی

غم سنگینی روی سینه ام است

دنیای عجیبی است دلتنگی ها هم رنگ عوض کرده اما ....

دلتنگی برای تو تا ابد همان رنگ سیاه لباس عزادارانت است

طعم شور اشک های جاری در شام غریبانت

دلتنگیت وصف ناشدنیست

دلتنگم و تنها نوای روضه ای ارامم می کند

دلتنگم آقا

آرامم کن ....
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 آبان 1394 توسط اسلامی