دفتر مشق
اللهم عجل لولیك الفرج

وعده‌ غذایی صبحانه برای دانش‌آموزان بسیار مهم است و تمام تحقیقات و مطالعات تا به امروز این موضوع را تایید کرده‌اند.

به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مطالعات نشان می‌دهد دانش آموزانی که صبحانه می‌خورند سالمترند و بازده تحصیلی بهتری در مدرسه دارند. اما از سوی دیگر والدین همواره از صبحانه نخوردن فرزندانشان شکایت دارند.

به گفته متخصصان تغذیه، بهترین راه حل برای این مشکل، خوردن صبحانه در مدرسه است. چرا که در مدرسه خوردن صبحانه با تنوع بسیاری همراه است و دانش آموزان در کلاس‌ها و با هم صبحانه می‌خورند و در نتیجه این جو پرنشاط و باانرژی، انگیزه و اشتیاق کودکان را برای صبحانه خوردن بیشتر می‌کند. این روش صبحانه خوردن برای کودکان بسیار متفاوت است و در عین حال وقتی مسئولیت تهیه صبحانه سالم به عهده مدارس باشد وعده‌های غذایی متنوعی برای دانش‌آموزان در برنامه غذایی‌شان گنجانده می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه تلویزیونی WTNH، بهترین صبحانه، صبحانه‌ای است که در آن سه گروه مختلف موادغذایی گنجانده می‌شوند و تمام انواع مواد مغذی را داراست. در این گروه‌های غذا لبنیات هم حتما باید گنجانده شود. جذب پروتئین در هر وعده غذایی بسیار مهم است چراکه بدن ما از طریق این سه وعده غذایی پروتئین‌های ضروری را باید جذب کند.
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 مهر 1394 توسط اسلامی

سلام بر محرم

سلام بر کاروان عشق و ایثار

سلام بر الگوی وفا و وفاداری

سلام بر قبله دلها

سلام بر چادر خاکی

سلام بر گهواره شکسته و غارت رفته

سلام بر اشک ها و زخم های دل عمه سادات

سلام بر محرم
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 مهر 1394 توسط اسلامی


ایسنا: معاون اجتماعی پلیس‌آگاهی ناجا با آغاز سال تحصیلی جدید توصیه‌های پلیسی را به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ارائه کرد.

سرهنگ اندرز چمنی ،با بیان اینکه هر ساله با آغاز ماه مهر شور و شوق فراوانی در خانواده‌ها به وجود می‌آید، گفت: با این حال می‌توان با رعایت موارد ایمنی و انتظامی دانش‌آموزان را از قرار گرفتن در پرتگاه‌های خطرناک منع کرد.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان باید دقت داشته باشند برای عبور از خیابان از پل‌هوایی یا زیرگذر استفاده کنند، گفت: دانش‌آموزان برای حرکت در خیابان تنها مجاز به حرکت از داخل پیاده‌رو هستند و نباید به یک باره به وسط خیابان بیایند.

چمنی همچنین با بیان اینکه دانش‌آموزان به خصوص در مقطع ابتدایی نباید به هیچ عنوان از افراد غریبه هدیه دریافت کنند، گفت: به دانش‌آموزان بیاموزید که به افراد غریبه نه تنها اعتماد نکنند، بلکه هیچ گونه موادخوراکی را نیز از آنها قبول نکنند.

معاون اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: دانش‌آموزان باید بیاموزند که اگر افراد بزرگتر و گاها غریبه از شما درخواست انجام کار اشتباهی را داشته‌اند به او «نه گفته» و پدر و مادر خود را فورا مطلع سازند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان اگر در راه مدرسه دچار مشکل شده‌اند، بلافاصله مسئله را با والدین خود یا اولیای مدرسه در میان بگذارند، گفت: از معاشرت با افرادی که اختلاف سن آنها با شما بسیار زیاد است، بپردازید.

چمنی همچنین با بیان اینکه دانش‌آموزان نباید محیط مدرسه را بدون هماهنگی با اولیای مدرسه ترک کنند، گفت: در اماکن عمومی و پرتردد و به ویژه حین حرکت اتومبیل یا پیاده‌شدن همواره مراقب کیف و جیب خود باشید.

منبع: http://www.bartarinha.ir
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1394 توسط اسلامی

سخنان رهبر معظم انقلاب درباره دفاع مقدس

جنگ، کار پیچیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است. مدیریت جنگ و فرماندهی جنگ، کار بسیار سنگین و پیچیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است. این کار را جوانهای نورس ما در بسیاری از بخشها انجام میدادند. این تدبیر، این حکمت، چیز بسیار شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوری است؛ مظهر شکوفائی استعدادها و ظرفیتهاست. چقدر جوانهای کم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سال رفتند در جبهه و توانستند در آنجا کارهای بزرگ از خودشان نشان بدهند. بعضی شهید شدند، بعضی هم جزو سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های انقلاب بودند، بعدها کشور از اینها استفاده کرد. حقیقتاً این جوری بود که سپاه پاسداران یکی از مراکز صدور نیرو به همه جای کشور شده در طول این بیست و هفت هشت سال؛ به خاطر اینکه جنگ توانست از یک مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی جوان، مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از عناصر کارآمد و بااستعداد درست کند و تحویل بدهد؛ چون استعدادها در اینها شکوفا شد. ( شهریور ماه 1388)
ادامه مطلب
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 1 مهر 1394 توسط اسلامی