دفتر مشق
اللهم عجل لولیك الفرج

به گزارش اخبار پولی مالی ، به نقل از واحد مرکزی خبر ،علی اصغر فانی - وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان برای تحصیل در رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش از سال تحصیلی بعد در پایه نهم تحصیلی (سال سوم دوره اول متوسطه) انتخاب رشته می کنند.

فانی درحاشیه مراسم امضای تفاهم نامه وزارتخانه های آموزش و پرورش و ارتباطات وفناوری اطلاعات گفت: پایه جدید نهم از سال تحصیلی آینده به پایه های تحصیلی افزوده می شود و انتخاب رشته دانش آموزان که پیش از این در پایه دهم تحصیلی انجام می شد به این پایه منتقل خواهد شد و دانش آموزان در پایان پایه نهم، رشته تحصیلی مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در دوره دوم دبیرستان انتخاب خواهندکرد.

وی افزود: کمیته ای برای هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان برای تحصیل در دوره دوم متوسطه در آموزش و پرورش تشکیل شده و این کمیته قرار است شرایط تغییر زمان انتخاب رشته دانش آموزان از پایه دهم به پایه نهم تحصیلی را اجرایی کند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: این کمیته تا تابستان سال آینده فرصت دارد تا شرایط و نحوه انتخاب رشته دانش آموزان در رشته های مختلف نظری، فنی حرفه ای و کاردانش را عملیاتی کند.

منبع: http://www.polimali.com
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 خرداد 1394 توسط اسلامی