تبلیغات
دفتر مشق - رفتار مناسب با قشقرق، جیغ و فریاد کودکان
دفتر مشق
اللهم عجل لولیك الفرج

هر کودکی برای قشقرق و کج خلقی،سبک و شیوه ی خاص خود را دارد.بعضی خود را محکم به زمین می زنند،بعضی دیگر مانند تنه ی درختانی در باد،پاهای ما را می گیرند و به ما می چسبند، و برخی دیگر نیز تنها به زمین مشت می کوبند.

به یاد داشته باشید شاید هر کودکی،گاهی اوقات قشقرقی به پا کند،و تنها کودکان افسرده و دل شکسته هستند که برای رسیدن به هدف خود مبارزه نمی کنند.

بعضی از والدین،نگران این مسئله هستند که مبادا کودکان در زمانی که قشقرق به پا می کنند،به خود صدمه و آسیبی وارد نمایند.این والدین باید تمامی وسایل خطرناک و باارزش را از دسترس کودک دور نگه دارند.و البته در این مورد اگر کودکتان به خودش آسیب می زند حتماً به متخصص مراجعه کنید.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید اینست که جای خود را تغییر دهید و از کودک دور شوید مثلاً به بیرون از منزل بروید (به احتمال زیاد کودک از جیغ و فریاد دست برداشته و با شما همراه شود)، درنظر داشته باشید کودکان هنگامی که بیننده ای داشته باشند همچنان به رفتار خود ادامه می دهند.

 

منبع: تربیت با عشق و منطق، ترجمه میترا خطیبی
برچسب ها: رفتار مناسب با قشقرق جیغ و فریاد کودکان، دفتر مشق ابتدایی، کلاس درس و مدارس آموزش ابتدائی، سر و صدا کردن کودکان،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 تیر 1393 توسط اسلامی